Hotel dla Psów - Pani Bysia


Pani Bysia pensjonat dla psówSzkoleniePorady behawiorystki
w Milanówku • tel. 608091479 lub 22 7558473 • e-mail: ela.bazgier@gmail.com
DojazdCenyW ramach pobytu...O mnie

Pensjonat dla psów Pani Bysia

Nasz pensjonatElżbieta Bazgier

Najlepszą rzeczą dla Twojego psa jest spędzać z tobą ferie, wakacje i weekendy, towarzyszyć ci w podróżach i sportach. Jesteś dla niego najważniejszą osobą na świecie! Ale nie zawsze jest to możliwe. Są takie wyjazdy i takie sytuacje życiowe, w których Twój pupil nie może uczestniczyć.

Jesteśmy rodziną kochającą i szanującą zwierzęta i tak samo traktujemy psy powierzone naszej opiece. Mamy dwa własne adoptowane psy, a w przeszłości mieszkały z nami także koty, świnki morskie i królik. Zwierzęta zawsze traktowaliśmy jako domowników i członków rodziny.

Jak funkcjonuje nasz pensjonat dla psów

Nasz hotel dla psów ma charakter rodzinny, kameralny, panuje w nim domowa atmosfera. Dom urządzony jest tak, że psy mogą być razem, ale mają też możliwość odizolowania się i zrelaksowania w samotności. Dla psich gości przeznaczony jest specjalny pokój, gdzie są miejsca do odpoczynku, zabawki, sofy, na których mogą spać. Z pokoju jest wyjście na taras i dalej na zadrzewiony, specjalnie wygrodzony i zamknięty teren, na którym mogą do woli biegać, węszyć, bawić się ze sobą. Podział ogrodu na trzy części umożliwia też izolację piesków z problemami w kontaktach z innymi psami. Przynajmniej raz dziennie wychodzimy z psami poza posesję na spacery po łąkach i polach i taki spacer jest w cenie pobytu.

W naszym hotelu psy się nie nudzą

W domu psy bawią się ze sobą oraz psimi zabawkami. Dostają żwacze, konga, sztuczne kości, kule-smakule. Jestem wielką zwolenniczką zabawek interaktywnych, które zmuszają psy do myślenia, rozwiązywania problemów, rozwijają jego inteligencję, a wyciszają emocje.

Każdego psa traktujemy indywidualnie i staramy się, by każdy dostał to, czego potrzebuje: dla jednego jest to większa porcja pieszczot, dla innego dłuższe spacery, więcej zabaw z innymi psami, dłuższy odpoczynek czy więcej spokoju i samotności. Szczenięta otrzymują u nas dobrą lekcję socjalizacji: stykają się z różnymi psami, uczą się szanowania ich granic, bezpiecznych i przyjaznych zabaw w grupie, współpracy z człowiekiem. Przy pobytach przynajmniej tygodniowych i poza wakacjami mogę ćwiczyć indywidualnie z psem podstawowe posłuszeństwo (patrz: szkolenie), co jest dodatkowo płatne.

Nasz psi pensjonat nie jest przechowalnią dla zwierząt. Dzień psów jest zorganizowany, nie są pozostawione same sobie, niemal stale przebywają z człowiekiem, bawią się – przede wszystkim ze mną lub z członkami mojej rodziny, a także dokazują między sobą. Jeśli któreś psy nie dogadują się ze sobą lub dzieli je bardzo duża różnica wzrostu – pilnujemy, aby stykały się ze sobą tylko pod naszym nadzorem lub po prostu izolujemy je od siebie.

Zanim powierzysz nam swojego psa, czyli jak się przygotować

Przed oddaniem psa prosimy o odwiedzenie pensjonatu, abyśmy mogli się poznać. Konieczne jest wcześniejsze umówienie się telefoniczne lub mailem (patrz: kontakt). To ważne i dla nas, i dla psa. Za drugim razem, kiedy już przyjeżdża na pobyt, zna już to miejsce i ma z nim dobre skojarzenia.

Z zasady nie przyjmujemy psów agresywnych, poważnie chorych i suczek w cieczce. Od tej reguły stosujemy wyjątki, jeśli aktualna sytuacja w pensjonacie na to pozwala. Jeżeli pies ma jakąś przewlekłą, niezakaźną chorobę, które nie uniemożliwia mu prowadzenie normalnego życia, podaję mu leki i przeprowadzam zabiegi pielęgnacyjne.

Uważam, że takie rzeczy jak psie perfumy czy wyszukana garderoba nie są psu potrzebne do szczęścia. W zamian za to pies dostaje u nas to, czego potrzebuje jego psia natura: ruch, zabawy łowieckie, sen, jedzenie, gryzienie i żucie, kontakt z człowiekiem i innymi psami.

Co pies będzie jadł w hotelu

Pies, który rozstał się z opiekunem i przebywa w nowym miejscu, na początku przeżywa stres. To naturalne. Zmiana karmy może ten stres nasilić, a także spowodować dyskomfort, zaburzenia trawienia, alergię itd. Dlatego zalecamy, aby nasi goście przybywali do nas z własną karmą – suchą lub w puszkach – taką, jaką jedzą na co dzień. W innych przypadkach (np. jeśli pies je gotowane jedzenie, ma jakąś bardzo specjalną dietę) ustalimy sposób karmienia indywidualnie. Jeśli pies ma swoje przysmaki (żwacze, suszone uszy albo sztuczne kości itd.) to także prosimy zapakować mu kilka sztuk do walizki.

W naszym pensjonacie psy jedzą dwa razy dziennie. Oczywiście uwzględnimy indywidualne nawyki i wymagania Państwa pupila, np. jeśli będzie potrzeba, będzie karmiony częściej.

Co pies powinien zabrać do hotelu

Oto lista rzeczy, które powinieneś zapakować:

  1. Książeczka zdrowia i aktualne szczepienia.

  2. Leki, jeśli takie bierze, i dokładny przepis dawkowania. Ewentualnie kontakt do lekarza weterynarii, który opiekuje się psem;

  3. Przez cały rok rekomendujemy zabezpieczenie przeciw kleszczom. Nasze psy dużo przebywają na dworze, a kleszcze bywają także podczas ciepłej zimy. Przynajmniej od marca do listopada piesek powinien mieć zakroplony odpowiedni preparat lub obróżkę przeciwkleszczową.

  4. Własną karmę – chyba, że umówimy się inaczej;

  5. Obroża lub szelki. Nie przyjmujemy psów w kolczatkach ani na łańcuszkach;

  6. W pensjonacie każdy pies ma swoje komfortowe, czyste posłanie. Ale jeśli pies jest bardzo przyzwyczajony do własnego, również warto je przywieźć.

  7. Własny kocyk lub coś innego, co pachnie domem;

  8. To, co uważasz, że pies powinien mieć ze sobą, aby czuł się u nas jak u siebie w domu.

Czy pies w pensjonacie będzie tęsknił?

Zrobimy wszystko, aby tak nie było. Psy żyją w „tu i teraz”. Jeśli będzie mu dobrze, będzie miał dość zabawy, rozrywek, ruchu, miłe towarzystwo, będzie najedzony, wypoczęty, wydrapany i wygłaskany – to na pewno nie będzie siedział przy bramie i wypatrywał, kiedy wrócisz. Jeśli mimo wszystko będzie długo niespokojny albo smutny z powodu rozstania, możemy po uzgodnieniu z Tobą podać feromony, które pomogą mu się zrelaksować i rozluźnić. (Więcej o tym, czy psy tęsknią, czytaj TU.)

psi_pokoj.jpg

labrador_spi.jpg

psy_basen.jpg

Ela_i_psy_pod_swierkiem_02.jpgElżbieta Bazgier Elżbieta Bazgier: prowadząca pensjonat, behawiorystka i szkoleniowiec

Nasz pensjonat: główne informacje
Dojazd: w Milanówku - jak dojechać?
Ceny
Dokumenty do pobrania
Co zapewniamy w ramach pobytu
Czy pies tęskni za właścicielem?
Spacery
Szkolenie psów
Porady behawiorystki, konsultacje
Elżbieta Bazgier: o mnie
FBDojazd z Warszawy:
Pensjonat dla psów Pani Bysia. Mapa dojazdu
Szczegółowa mapa Google, zobacz»
Inne mapy: • Mapy.czOpenStreetSzukacz.pl (nie mobilna)

Działalność: Wojciech Jóźwiak Szkolenia • NIP: 5290003238 • REGON: 010572349 • 05-822 Milanówek