Przygotowanie psa do pobytu

Zanim powierzysz nam swojego psa, czyli jak się przygotować

Przed oddaniem psa na pobyt konieczna jest wstępna wizyta po uprzednim umówieniu się. Trwa ona ok 20 minut podczas których zwykle spacerujemy po ogrodzie, rozmawiamy i poznajemy się wzajemnie. Taka wizyta jest bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Coraz częściej opiekunowie decydują się przynajmniej na jeden próbny pobyt, aby powoli przyzwyczaić psa do nowego miejsca. I żeby nauczył się, że opiekun zawsze w końcu wraca. To jest korzystne dla psa i bardzo ułatwia to właściwe, dłuższe rozstanie.

Z zasady nie przyjmujemy psów agresywnych, poważnie chorych i suczek w cieczce. Od tej reguły stosujemy wyjątki, jeśli aktualna sytuacja w pensjonacie na to pozwala. Jeżeli pies ma jakąś przewlekłą, niezakaźną chorobę, które nie uniemożliwia mu prowadzenie normalnego życia, podaję mu leki i przeprowadzam zabiegi pielęgnacyjne.

Uważam, że takie rzeczy jak psie perfumy czy wyszukana garderoba nie są psu potrzebne do szczęścia. W zamian za to pies dostaje u nas to, czego wymaga jego psia natura: ruch, zabawy łowieckie, sen, jedzenie, gryzienie i żucie, kontakt z człowiekiem i innymi psami.

Co pies powinien zabrać do hotelu?

  • Książeczka zdrowia i aktualne szczepienia. Oprócz standardowych szczepień rekomendujemy donosową szczepionkę na kaszel kennelowy.
  • Leki, jeśli takie bierze, i dokładny przepis dawkowania. Ewentualnie kontakt do lekarza weterynarii, który opiekuje się psem.
  • Przez cały rok rekomendujemy zabezpieczenie przeciw kleszczom. Nasze psy dużo przebywają na dworze, a kleszcze bywają także podczas ciepłej zimy
  • Własną karmę – chyba, że umówimy się inaczej.
  • Obroża lub szelki. Nie przyjmujemy psów w kolczatkach ani na łańcuszkach.
  • Jeśli pies jest alergikiem, proszę zabrać smaczki i/lub kilka żwaczy, które nie będą mu szkodzić
  • W pensjonacie każdy pies ma swoje komfortowe, czyste posłanie. Ale jeśli pies jest bardzo przyzwyczajony do własnego, również warto je przywieźć. Lub tylko kocyk.

Ile psów przebywa w pensjonacie?

Poza sezonem średnio u nas jest ok. 4 psów. W sezonie – w święta i wakacje – liczba rośnie do ok. 6. – 7.

Dalej: Cennik

Wróć: Życie psów w pensjonacie

img-3414-2000x1500

img-3403-2000x1500

IMG-3401