Życie psów w pensjonacie

Jak funkcjonuje nasz pensjonat dla psów?

Zapraszamy twojego psa do naszego domu. Dom urządzony jest tak, że psy mogą być razem, ale mają też możliwość odizolowania się i zrelaksowania w samotności. Tak jak zapewne dzieje się to w twoim domu, tak i u nas pies będzie towarzyszył nam w różnych codziennych czynnościach w domu i w ogrodzie. Dla psich gości przeznaczone są specjalne dwa pokoje, gdzie są miejsca do odpoczynku, zabawki, sofy, na których mogą spać. Z pokoi jest wyjście na taras i dalej na zadrzewiony, szczelnie zagrodzony i zamknięty teren, na którym mogą do woli biegać, węszyć, obserwować siebie nawzajem, bawić się ze sobą. Kopanie w ziemi należy do bardzo psich zachowań i u nas psy mają na nie przyzwolenie. Dla bardziej aktywnych psów mamy elementy toru agility: tunele, slalom, kładkę. Latem rozkładamy basen. Podział ogrodu na trzy części umożliwia też oddzielenie od siebie tych gości, którzy nie obdarzają się sympatią. Przynajmniej raz dziennie wychodzimy z psami poza posesję na spacery po łąkach i polach i taki spacer jest w cenie pobytu. Czasem jedziemy dalej na wycieczki, jeśli pies lubi podróżować samochodem, a Państwo wyrażacie zgodę na takie dalsze eskapady.

U nas psy nie nudzą się, ale mają dobre warunki do odpoczynku

W domu psy odpoczywają, śpią, kontaktują się ze sobą i z nami, opiekunami, mają organizowane zabawy z użyciem zabawek interaktywnych i mat węchowych, gryzą sobie żwacze, wylizują konga, bawią się ze sobą oraz psimi zabawkami. Ważne jest też, aby mogły wyregulować nastrój, uciszyć emocje, odpocząć od nadmiaru bodźców. Psy, które dobrze się czują w swoim towarzystwie, lubią koło siebie odpoczywać i spać. Obserwuję je i staram się zapewnić takie warunki do odpoczynku, które będą dla nich najbardziej komfortowe i pozwolą na głęboki relaks. Niektóre psy potrzebują do tego obecności człowieka i wtedy zapewniamy im bliskość kogoś z nas.

Szanujemy osobowość psa

Każdego psa traktujemy indywidualnie i staramy się, by każdy dostał to, czego potrzebuje: psy do towarzystwa potrzebują niemal ciągłego kontaktu z człowiekiem, psom myśliwskim czasem jeden spacer dziennie nie wystarczy, więc chodzimy z nimi dłużej i po urozmaiconym terenie. Starsze psiaki lubią więcej odpoczywać w spokoju i chętniej obserwują inne psy niż uczestniczą w szalonych zabawach, do których z kolei dążą młode i towarzyskie psy. Są psy, które śpią z ludźmi w sypialni i nie potrafią inaczej, i te potrzeby też uwzględniamy. Szczenięta otrzymują u nas dobrą lekcję socjalizacji: stykają się z różnymi psami, uczą się szanowania ich granic, czytania sygnałów, które psy wysyłają, bezpiecznych i przyjaznych zabaw w grupie, współpracy z człowiekiem. Przy pobytach przynajmniej tygodniowych i poza wakacjami mogę ćwiczyć indywidualnie z psem podstawowe posłuszeństwo (patrz: szkolenie), co jest dodatkowo płatne.

Nasz pensjonat nie jest przechowalnią dla zwierząt. Dzień psów jest zorganizowany, nie są pozostawione same sobie, niemal stale przebywają z człowiekiem, bawią się – przede wszystkim ze mną lub z członkami mojej rodziny, a także kontaktują się między sobą. Jeśli któreś psy nie dogadują się ze sobą lub dzieli je bardzo duża różnica wzrostu – pilnujemy, aby stykały się ze sobą tylko pod naszym nadzorem lub po prostu izolujemy je od siebie.

Dalej: Przygotowanie psa do pobytu

Wróć: Nasz pensjonat

IMG_5808_Tokio_wechuje

IMG-3431

IMG-3429

IMG-3402

IMG-3392_Zosia_pies_spiaca